| 		
		 
 Gazdákra találtak az árva állatok
makohirado.hu  2017.01.05. 14:49 
	  
	Adománygyűjtéssel egybekötött örökbefogadó napot rendezett a Makói Állatvédő és Természetvédő Egyesület. A cicák és macskák nem csak Makóra kerültek, hanem Kövegyre és Nagylakra is. 
 
	Ellátogattunk a Makói Állatvédő és Természetvédő Egyesület örökbefogadó napjára, s már a délelőtt folyamán sikeres volt a napjuk: ott jártunkkor három cica és öt kutya talált már gazdára. Kaskötő Gizella, az egyesület programvezetőjétől azt is megtudtuk, hogy két jószág Kövegyre, egy Nagylakra és a többi örökbefogadott állat Makóra került. 
	  
	– Úgy gondolom, hogy a makói emberek egyre jobban szeretik az állatokat – véli a programvezető. – Adakoznak és örökbe is fogadtak már sokukat. 
	  
	Akik jól figyeltek, egy apró életet is kiszúrhattak elbújva: Földesi Emese egy öthetes kölyökkutyát próbált melegen tartani. Elmondta, hogy egy szeméttelepen találták őket, majd egy másik állatvédővel közösen befogadták. 
	  
	– Cumival etettük őket. Még nem tudjuk, hogy milyen keverék kutyusok lehetnek, de kíváncsiak leszünk, hogy mivé cseperednek – tette hozzá Emese, aki nagy állatvédő. – Azért lettem állatvédő, mivel úgy gondoltam, nekik is szükségük van egy védőangyalra. 
	A makói egyesület 18 óráig várja az adományokat az Aradi utcai hipermarketnél. 
 |